Вітер з моря (vent_de_la_mer) wrote,
Вітер з моря
vent_de_la_mer

Фашисти й крішнаїти

Фашисти й крішнаїти

М. пояснив мені, що він нацист. Тоді це було модно. Йшов 1996. По Одесі були розклеєні прокламації РНЕ. На стінах малювали свастики й підписували: "Слава России". Казали, що в нашому політехнічному вже є числений осередок. Жартували про "студентьскі Ку-Клус-Клуби".

К., на той час мій найкращий друг, став, навпаки, крішнаїтом. Голову не голив. На Дерибасівській на танцював. Книжок нікому не нав`язував. До інституту ходив у халаті та саморобному капелюсі.

М. пояснив, що він не з РНЕ. Виявилося, що: "РНЕ - це для дурнів". Справжні інтелектуали гуртуються окремо. Вони й керуватимуть світом. А "РНЕ - це матеріал".

К. розповів про сенс життя. Карма буває позитивною й негативною. Є багато світів. Одні кращі за наш, інші - значно гірші. Після смерті, "позитивні" люди потрапляють у кращі світи. "Негативні" - у гірші. Але й те й інше - не добре. Треба нікуди не потрапляти, а злитися із Всесвітом. Для цього треба зменьшити карму.

Ми складали залік з фізкультури. Нас було двоє: М. і я. Ми чекали на вчителя й розмовляли. Я сказав, що вбивати людей - це не добре. Він сказав, що я християнин. Я здивувався. Вперше у житті мене назвали християнином.

Щоб зменьшити карму, треба нічого не робити. Добрі вчинки збільшують позитивну карму. Погані - негативну. Спілкування, КВН, комп`ютерні іграшки - це "суєта", що збільшує карму.

М. грав з нами в КВН. Він писав смішні жарти.
Якось він готував сценарій для конкурсу краси у сусідньому вузі. "Приходіть! - запрошував він нас. - Народу буде багато, як у Бухенвальді!".

К. грав в КВН. Він писав сюреалістичні жарти.
Ми з ним створили Клуб сюреалістів. У двох. Дещо читали зі сцени. Глядачі нічого не зрозуміли. Ми - тим більше.

С. також грав в КВН. Він нічого не писав. Але - добрий актор. Чи не найкращий в команді. Він вступив до "Бейтару" і ходив у єрмолці. Тоді багато хто вступив до "Бейтару". Й багато хто ходив у єрмолці. С. пояснив, що з цією країною його поєднують лише друзі. Зараз живе у Америці. І, як кажуть, грає в американський КВН.

З К. ми розмовляли про М. Він мене заспокоїв: "в М. це не серйозно".

В мене була знайома художниця. Як кожна молода художниця, вона була "неформалкою". Слухала БГ й робила фeнiчки. "Фенічки, - пояснила вона, - неможна купувати. Їх треба робити самому, для тих, кого ти любиш: друзів або коханих".

Я показав М. фенічку. Кожна бісерінка мала свій колір. Сказав йому, що це - схема Всесвіту. Немає білого/чорного. Є багато кольорів. Всі вони перемішані. "Я знаю, хто розповсюджує такі речі, - сказав М., із підозрою дивлячись на фенічку. - Крішнаїти!"
Tags: спогади
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 9 comments