Вітер з моря (vent_de_la_mer) wrote,
Вітер з моря
vent_de_la_mer

Якби ліві мали програму покращення суспільства

На сайті «Ліва» вийшла моя стаття:
http://liva.com.ua/whats-to-be-done.html

Коротко про мою позицію)
Я живу у провінції, де дитячі садки - по 7$ на день (у сусідньому Онтаріо - по 40$-50%) і де вища освіта - найдешевша на континенті. Як людина сімейна, я вважаю, що це добре.

Також по всій Канаді безкоштовна медицина. З нею куча проблем. Але старші люди ще пам'ятають часи, коли селяни мали закладати землю і хату, якщо хтось у сім'ї важко і довго хворів. Ну, це якщо була земля і хата.

Ці явища - результат часткового втілення деяких лівих ідей.

У нормальному суспільстві є і ліві і праві партії. В Україні партії відрізняються двома речами: назвами і ставленням до національно-мовних питань. В економічному плані вони десь приблизно однакові.

Якби з'явилася б помітна політична група з адекватною і реалістичною програмою яка виступала би за соціальний захист населення - це пішло б лише на користь. Хоча б вже тим, що вплинуло б на загальний політичний дискурс.

На разі, ті, хто називають себе «лівими» - це або КПУ («партія радянської ностальгії»), або маргінальні любителі революційної естетики, які пишуть абстрактні дописи про «капіталізм», «пролетаріат» та «класову боротьбу». Але з тих останніх (принаймні з частини їх) міг би вийти ембріон лівого лобі.
Tags: mon article, ukraine
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 18 comments